امتیاز بده

امتیاز : 5

اولی امتیاز را شما بدهید

اشتراک گذاری این پیشنهاد

تئوری توطئه

همیشه اطراف ما پر از آدم هایی هست که هر چیزی رو شبیه یک توطئه می دونن، این ادم ها حرف های باحالی می زنن،مثل این که فک می کنی اون روز زمین لرزید زلزله بود؟ نه این ها آزمایش های هسته ای بود.یا مثلا معتقد هستن که بن لادن زنده است، تمام اتفاقات “کار خودشونه” و ….
این روز هایی که کرونا زندگی هامون رو مختل کرده، شاهد دوباره حرف های اینچنینی هستیم، مثلا بار ها شنیدیدم که میگن دولت از عمد می خواد کرونا گسترش پیدا کنه تا بتونن ذهن مردم رو از فلان حادثه پرت کنن، فلان کشور کرونا رو از عمد به فلان کشور فرستاده تا رهبر فلان کشور رو بکشه و …
اما واقعا چرا؟ چرا اینقدر دنبال توطئه هستیم که نمی تونیم باور کنیم که خیلی از اتفاقات دلیل ساده ای می تونن داشته باشن؟ مثلا چرا نمی تونن قبول کنن که مرگ فلان خواننده واقعا به خاطر یه بیماری ساده بوده؟و اصلا کسی این شخص رو ترور نکرده؟
توی این اپیزود اردشیر طیبی در این مورد صحبت می کنه.
اردشیر بر اساس منبعی که این اپیزود رو بر اساس اون ساخته دلایلی رو توضیح میده که باعث به وجود اومدن تئوری های توطئه می شن.
احتمالا شنیدن این اپیزود برای همه ما ایرانی ها مفید هستش، چون تئوری توطئه داخل ما ایرانی ها این روز ها خیلی موج میزنه. هرچند که این پدیده در همه جای دنیا وجود داره.
پیشنهاد می کنم این اپیزود،یعنی اپیزود “تئوری توطئه” از پادکست “مختصر و مفید” رو از دست ندید. برای این روز ها خیلی می تونه مفید باشه که تو خونه ایم و دهنمون واسه سرگرم شدن خودش ممکنه بار ها توهم بزنه و تئوری بچینه

امتیاز بده

امتیاز : ۵

اولی امتیاز را شما بدهید

فهرست