امتیاز بده

امتیاز : 4.3

اولی امتیاز را شما بدهید

اشتراک گذاری این پیشنهاد

راز فال ورق

یکی از معدود کتاب های داستانی ای که خوندم کتاب “راز فال ورق” از “یوستین گردر بوده. این نویسنده توی ایران بیشتر به خاطر کتاب “دنیای سوفی” شهرت داره، اما راز فال ورق گردر هم واقعا فوق العادس.
داستان این کتاب در مورد پسر بچه ای هست که به همراه پدرش واسه پیدا کردن مادرش به یک سفر میره، داستان این سفر داستان شماره یک این کتاب هستش. اما در قسمتی از این کتاب، به طریقی یک کتاب داستان به دست این پسر میرسه و اون در طول مسیر این سفر این کتاب رو میخونه و داستان این کتاب میشه دومین داستانی که شما با خوندن این کتاب می خونید .دو داستان موازی.

نوشته های یوستین گردر به خاطر مفاهیم فلسفی ای که دارن شهرت دارن، هرچند که خیلی از کسانی که اهل فلسفه هستن معتقد هستن که این کار گردر در واقع کم ارزش کردن فلسفه است و این نقد بیشتر به کتاب دنیای سوفی وارده اما راز فال ورق با وجود همراهی با مفاهیم فلسفی اما قصد آموزش فلسفه رو نداره، اتفاقی که توی دنیای سوفی به چشم میخوره، و میاد با یک داستان ساده فقط کمی بحث های مهم فلسفی رو باز می کنه.

اما مهمتر از هر چیز، زیبایی داستان های این کتاب هست،که به خاطر این که از جذابیت های داستان ها کم نشه،حرفی ازشون نمی زنم. اما هر دو داستان این کتاب که در موازات هم پیش میرن و در انتها به یک جا میرسن،شاهکاری هستن که گردر می تونسته بنویسه.

این تنها کتابی بود که وقتی شروع به خوندن کردم، تا وقتی تمومش نکردم نتونستم از خوندن دست بکشم . بهتون پیشنهاد می کنم این کتاب رو به هیچ وجه از دست ندید

امتیاز بده

امتیاز : ۴٫۳

اولی امتیاز را شما بدهید

فهرست